24/09/2017

Kozlovskis un Leoks izcīna Latvijas čempionu titulus

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsīs, lieliskos laikapstākļos, tika aizvadīts 2017.gada motokrosa sezonas Latvijas čempionāta finālposms un noskaidroti šī gada čempioni solo motociklu klasēs!

Uz sacensībām apņēmības pilni devās arī "MX Ādaži" komandas sportisti.

Finālposma apskatu sāksim ar Veterānu klasi, kura startēja kopējos braucienos ar MX125 klases sportistiem. Pie starta barjeras 36 motocikli, kas garantēja aizraujošu cīņu visa brauciena garumā. Leons Kozlovskis pirmajā braucienā piekāpās sešiem ātrākajiem jauniešiem un finišu sasniedza 7.vietā. Otrajā braucienā rezultātu izdevās uzlabot un, finišējot 20 sekundes aiz uzvarētāja - protokolā ceturtā vieta.

Veterānu klases ieskaitē Kozlovskim izcīnīta pārliecinoša uzvara un kārtējais Latvijas čempiona tituls.

Apvienotajos MX125 un Veterānu klases braucienos startēja vēl viens "MX Ādaži" kimandas sportists - Ralfs Edgars Ozoliņš. Divu braucienu summā Ralfam 7.vieta MX125 klasē. Vieta, ar kuru pats sportists nav un nevar būt apmierināts, taču Cēsu posmā Ralfam nācās startēt pēc tikko pārslimota vīrusa. Sezonas kopvērtējumā Ozoliņš izcīnīja 5.vietu.

Prestižākajā MX1 klasē komandu pārstāvēja igauņu sportisti Tanels Leoks un Andero Lusbo. Leoks pirmajā braucienā izcīnīja otro vietu, bet otrajā finišēja trešais, tādu pašu vietu nodrošinot arīposma kopvērtējumā aiz saviem tautiešiem Kullasa un Ratsepa. Latvijas čempionāta kopvērtējumā Leokam bronzas godalga, bet te gan jāatzīmē, ka Tanels startēja tikai trijos no pieciem posmiem. Kopvērtējumā vienu vietu aiz titulētā tautieša palika Andero Lusbo, kuram Cēsu posmā 6.vieta.

MX2 klasē Latvijas čempiona titulu Cēsīs sev nodrošināja vēl viens Leoku dinastijas pārstāvis - Aigars. Lai arī finālposmā 6.vieta, taču ar to bija gana, lai sezonas kopvērtējumā par 17 punktiem apsteigtu Karelu Kutsaru.
16.vietu Latvijas čempionāta ieskaitē izcīnīja Ralfs Guļevskis, kurš nestartēja divos posmos, bet Cēsīs ieņēma 14.vietu.

MX65 klasē Martins Platkevičs sezonu noslēdza 9.vietā, MX85 klasē Ričardam Kursītim 8.vieta Latvijas čempionāta kopējā ieskaitē, bet MX50 klasē Latvijas junioru čempionāta ieskaitē "MX Ādaži" komandas vismazākie sportisti Jēkabs Kubuliņš un Gregors Tauriņš sezonu noslēdza attiecīgi ceturtajā un astotajā vietā.

Pieaugušo komandu vērtējumā 2017.gada sezonu "MX Ādaži" komanda noslēdza ar izcīnītu otro vietu, bet bērnu un jauniešu komandu ieskaitē ceturtā vieta.

Autors: Monta Tiltiņa