30/05/2017

Motokross Gulbenē – Staru trasē

Par visu pēc kārtas. Divu dienu sacensības sākās sestdien, kad uz starta stājās kvadraciklu un blakusvāğu klašu sportisti. Blakusvāğu klasē ādažnieku komandas krāsas šajā posmā aizstāvēja igauņu ekipāža Margo Sonn un Tanel Koiv. Tieši igauņi pirmajā dienā spēja sasniegt augstāko rezultāto no komandas pārstāvētajiem sportistiem pieaugušo klasēs - divu braucienu summā izcīnot trešo vietu. Ne tik labi kā vēlētos komandas vadība un paši sportisti veicās kvadraciklu klases pārstāvjiem. Raivis Sootee divu braucienu ieskaitē izcīnīja 6.vietu, Kārlim Bolem devītais rezultāts, bet Jānim Saldavam 11.vieta. Komandas labāko rezultātu pirmajā dienā uzrādīja tās jaunākais sportists - Markuss Augustovskis, kurš izcīnīja uzvaru Kvadri50 klasē.

Ar daudz optimistiskākām prognozēm tika sagaidīta sacensību otrā diena, kad Latvijas Kausa izcīņā iesaistījās solo klašu braucēji. Lielas cerības tika saistītas ar komandas jaunākajiem sportistiem - brāļiem Kubuliņiem, kuriem šī faktiski bija mājas trase. Abi sportisti attaisnoja uz sevi liktās cerības - jaunākais no brāļiem Jēkabs izcīnīja augsto trešo vietu 50ccm klasē, bet lieliski savas mājas trases priekšrocības izmantoja Jānis Kubuliņš 65ccm klasē, kurš neatstāja cerības konkurentiem un izcīnīja posma uzvarētāja kausu. Vēl 50ccm klasē "MX Ādaži" komandu pārstāvēja Gregors Tauriņš, kurš izcīnīja 9.vietu.

Lielisku sniegumu MX125 klasē Gulbenes posmā demonstrēja Ralfs Edgars Ozoliņš, kuram sezonas sākums nebija izdevies pārāk veiksmīgs. Ralfs "uzņem" optimālo formu un pēc Latvijas Kausa pirmā posmā izcīnītās uzvaras ir mērķis sezonas kopvērtējumā kļūt par Latvijas kausa ieguvēju.

MX Open klasē pēc visai smagas traumas savus spēkus treniņrežīmā pārbaudīja Leons Kozlovskis. Apvienotajā MX1 un MX2 klasē starp Latvijas sportistiem un viessportistiem no Krievijas un Lietuvas Leons spēja parādīt stabilu sniegumu un neskatoties uz to, ka krietni atpalika pats no sava optimālā ātruma, dienu noslēdza visai augstajā septītajā vietā.

Vēl svētdienas sacensībās augsto otro vietu Iesācēju klasē izcīnīja Ilgvars Martemjanovs, bet viņa komandas biedrs Jānis Gražulis iesācēju klasē ierindojās 17.vietā. Amatieru 16+ klasē par ieskaiyes punktiem komandu vērtējumā visai sekmīgi cīnījās Reinis Palkavnieks, kuram 5.vieta.

Šāds komandas sportistu sniegums ļāva ādažniekiem kļūt par posma uzvarētājiem Latvijas Kausa izcīņas komandu vērtējumā. Nākamās sacensības Igaunijā- Pērnavā. Latvijas Igaunijaas apvienotais čempionāta posms.

Paldies draugiem,ģimenēm,sponsoriem,faniem par atbalstu un ticību komandai!!